Wizualizacja a projekt

Wizualizacja kontra projekt
co wybrać?

 

Dwa pojęcia, używane zamiennie zwłaszcza przez klientów, oznaczają zupełnie co innego. Ważne, aby na początku planowania nowej aranżacji wnętrza, budowy domu, remontu mieszkania dokładnie zapoznać się z ich definicją i zakresem prac wykonawcy. Dzięki temu możemy dokładnie zdecydować, czego na danym etapie potrzebujemy.

 

Wizualizacja – odzwierciedlenie, kreacja pomysłu klienta albo projektanta. To foto realistyczne obrazy, generowane komputerowo, przedstawiający wnętrze razem z wyposażeniem w przyszłości. Wizualizacja jest pięknie i starannie dopracowana, przyszłe wnętrze jest czyste, zadbane i dobrze oświetlone. Wizualizacja pokazuje wnętrze, w którym w przyszłości będziemy mieszkać. Patrząc na wizualizację, dokładnie widzisz, gdzie będziesz w przyszłości, po zakończonej inwestycji. Wizualizacja jest przeznaczona dla przyszłych mieszkańców.

 

Dla kogo?
Dla osób którzy mają wybrane już materiały, potrzebują tylko zobaczyć jak wybrane przez nich materiały będą się prezentowały w wybranym pomieszczeniu. Pozwoli to zaoszczędzić na pełnym projekcie, ale projektant nie bierze udziału w koncepcji..

 

Projekt – to szyta na miarę usługa, projektant od początku do końca zajmuje się projektem wnętrza. Szczegółowy plan wnętrza domu, mieszkania, apartamentu w niczym nieprzypominający wizualizacji. Projekt jest poprzedzony szczegółowym wywiadem z inwestorami, rozeznaniem ich potrzeb, preferencji, to układ funkcjonalny wraz ze wskazówkami dla wykonawców. Projekt jest docelowo przeznaczony dla wykonawców-fachowców, stanowi dla nich instrukcję wykonania.

wizualizacja czy projekt